استفاده از پیوند یکتای فارسی وردپرس در سرورهای ویندوزی

ارسال شده توسط pcadmin در تاریخ مارس 31, 2016 در شاخه آموزش سرور, آموزش ویندوز |

اگر شما هم از سیستم مدیریت محتوای وردپرس بر روی ویندوز سرور ۲۰۰۸ و وب سرور IIS استفاده کرده باشید با این مورد مواجه شده اید که پیوندهای یکتای فارسی (Permalinks) بر روی این وب سرور قابل استفاده نمی باشند و صفحاتی که به صورت فارسی لینک شده اند لود نمی شوند.

در سرویس های لینوکسی برای استفاده از پیوند یکتا می بایست کدهای مربوطه را در فایل .htaccess قرار دهید اما در سرورهای ویندوزی امکان استفاده از این فایل وجود ندارد و تنظیمات را می بایست از طریق فایل web.config اعمال کنید. اما همانطور که ذکر شد با قرار دادن کدهای مربوطه در این فایل و فعالسازی پیوند یکتا از بخش مدیریت وردپرس امکان استفاده پیوند یکتا تنها برای لینک های فراهم می باشد که از اعداد و حروف لاتین تشکیل شده باشند.

برای رفع این مشکل دو اقدام می بایست انجام شود:

۱. در IIS Manager سرور پس از انتخاب نام سایت از بخش Sites بر روی ماژول URL Rewrite دو بار کلیک کرده تا وارد تنظیمات آن شوید. ( در صورتی که این ماژول را نمی بینید بر روی سرور شما نصب نیست و می توانید توسط Web Platform Installer آن را نصب کنید.) پس از ورود به تنظیمات URL Rewrite از سمت راست صفحه بر روی گزینه View Server Variables کلیک کنید. (اگر این گزینه را نمی بینید نسخه ماژول URL Rewrite شما کمتر از ۲ می باشد و برای استفاده از این امکان می بایست به نسخه ۲ ارتقا دهید.) پس از ورود به این بخش از سمت راست صفحه بر روی گزینه Add کلیک کرده و در کادر باز شده مقدار REQUEST_URI را اضافه کنید.

۲. پس از افزودن مقدار REQUEST_URI می بایست کد زیر را به فایل web.config خود اضافه کنید.

 

 

در نهایت محتویات فایل web.config شما به شکل زیر خواهد شد:

 

پس از انجام این موارد امکان استفاده از پیوند یکتای فارسی برای شما فراهم خواهد شد.

توجه داشته باشید اگرچه در این پست نحوه استفاده از لینک های فارسی برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شرح داده شده است، این روند برای سایر سیستم ها نیز پاسخگو است و با انجام مراحل یک و دو شما می توانید از لینک های فارسی برای وبسایت های خود و سایر سیستم های مدیریت محتوا (مانند جوملا) استفاده کنید.

پاسخ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


netazar.ir - Best Persian Wordpress Themes | Designed By mohammad