آموزش کار با ربات تلگرام بات فادر

برای ساخت ربات تلگرام ابتدا باید به ربات بات فادر (@botfather) پیام دهید. بعد از زدن دکمه استارت برای ساخت ربات تلگرام خود ابتدا دستور

newbot/

را ارسال نمایید. پس از آن بات فادر از شما می خواهد که نامی برای ربات خود انتخاب نمایید. این نام می تواند فارسی ، انگلیسی و یا شامل شکلک و … باشد و پس از ساخت ربات نیز قابل ویرایش و تغییر خواهد بود.

پس از وارد کردن نام ربات ، باید یک نام کاربری برای ربات تلگرام خود انتخاب نمایید، دقت کنید که این نام کاربری قابل تغییر نخواهد بود و اگر در آینده قصد داشته باشید آن را تغییر دهید باید ربات تلگرام جدیدیی بسازید که در نتیجه کاربران ، فایل ها و … قبلی خود را از دست می دهید ، پس در انتخاب نام کاربری دقت نمایید. نام کاربریی که انتخاب میکنید باید یا به bot و یا به _bot ختم شود.

پس از مراحل بالا ، بات فادر یک پیام به شما حاوی توکن ربات تلگرامتان را به شما خواهد داد.

آشنایی با دستورات مهم بات فادر برای مدیریت ربات تلگرام

برخی از دستورات بات فادر که اهمیت و کاربرد بیشتری دارند را در زیر لیست کرده و در مورد هر کدام توضیحاتی را ارائه می دهیم:

.

دستور setuserpic/ جهت تغییر تصویر

از این دستور برای تغییر تصویر پروفایل ربات تلگرام استفاده می شود. بعد از ارسال این دستور ،بات فادر از شما میخواهد که ربات مورد نظر خود را از روی صفحه کلیدی که برایتان نمایش می دهد انتخاب کنید. پس از انتخاب ربات تلگرام مدنظرتان ، تصویر خود را ارسال نمایید. تصویری که میخواهید ارسال کنید را حتما به صورت عکس ارسال کنید.

دستور setname/ جهت تغییر نام

این دستور را می توانید برای تغییر نام ربات تلگرام به کار ببرید. منظور از تغییر نام ، آن نامی هست که ربات در میان لیست مخاطبین دیده می شود ، نه نام کاربری ربات.

دستور setabouttext/ جهت تغییر متن درباره ربات

به کمک این دستور میتوانید متن درباره ربات که در قسمت نمایش اطلاعات کانتکت آورده می شود را تغییر دهید. این متن محدودیت کاراکتر دارد ، پس باید کوتاه باشد.

دستور setdescription/ جهت تغییر متن قبل از استارت

همانطور که دیده اید ، در ربات های تلگرام قبل از فشردن دکمه استارت یک متن توضیحات درباره عملکرد و کارهایی که آن ربات میتواند انجام دهد وجود دارد. شما به کمک این دستور میتوانید آن متن را در ربات تلگرام خود ویرایش نمایید.

دستور deletebot/ برای حذف

همانطور که از نام دستور مشخص است ، از این دستور برای حذف ربات تلگرام استفاده می شود. بعد از ارسال دستور و انتخاب ربات مدنظرتان ، نیاز هست تا متن زیر را عینا به بات فادر ارسال کنید تا حذف ربات تلگرام تان را تایید کنید. متن مد نظر:

Yes, I am totally sure.

.
.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.