حل مشکل صفحه دیفالت بعد از نصب کلوکسو

یکی از مشکلات و ایرادات رایج پس از نصب کنترل پنل کلوکسو بر روی سرور مجازی یا اختصاصی لینوکس ، باز شدن صفحه دیفالت کلوکسو در هنگام لود شدن سایت و دامنه مورد نظر شماست . این ایراد فقط در اولین نصب کلوکسو اتفاق میفتد و در صورت بر طرف کردن مشکل ، پس از اد کردن دامنه جدید در کلوکسو با این مشکل مواجه نخواهید شد . ایراد به تنظیمات وب سرور آپاچی و پیکر بندی فایل httpd.conf وب سرور آپاچی بر میگردد . این مشکل یکی از باگ های کلوکسو محسوب میشود که خوشبختانه اصلا مشکل جدی و حادی نیست و در بعضی از مواقع در هنگام نصب کلوکسو پیش می آید که به راحتی قابل حل است .

مشکل لود شدن صفحه دیفالت کلوکسو بعد از نصب روی سرور مجازی

اگر بعد از نصب کنترل پنل کلوکسو و پس از باز کردن وب سایت مورد نظر خود با صفحه ای شبیه به عکس فوق و پیغام This is the Kloxo Default Page for YOURDOMAIN.COM مواجه میشوید ، با اجرای دستور زیر در محیط ssh لینوکسسرور مجازی خود ، مشکل شما بر طرف میشود :

/script/fixweb

با اجرای فرمان فوق در لینوکس و محیط ssh ، تنظیمات مربوط به فایل httpd.conf و دامنه های موجود در کنترل پنل شما یک بار دیگر باز سازی و اصلاح میشود و با رفرش کردن صفحه دیفالت و پیش فرض لود شده کلوکسو ، این بار وب سایت شما به جای صفحه پیش فرض لود خواهد شد .
اگر پس از نصب کلوکسو در هنگام باز کردن وب سایت خود با پیغام های خطایی مانند Internal Server Error 500 و یا ۴۰۴ page not مواجه میشوید هر ۳ فرمان زیر را در محیط ssh لینوکس سرور مجازی یا اختصاصی خود اجرا کنید :

sh /script/upcp
sh /script/cleanup
sh /script/fixweb

با اجرای دستورات فوق ، کلیه مشکلات و ایرادات اولین اجرای وب سایت ها ، پس از نصب کنترل پنل کلوکسو در لینوکس سرور مجازی ، برطرف خواهند شد . توجه داشته باشید که حتما و همیشه از آخرین ورژن کنترل پنل کلوکسو استفاده کنید و کلیه پچ های امنیتی و نسخه های به روز رسانی را نصب کنید . کنترل پنل کلوکسو یکی از محبوب ترین کنترل پنل های رایگان ، برای نصب بر روی سرورهای با سیستم عاملی لینوکس CentOS ورژن ۵٫۸ به حساب می آید .

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.